فلزیاب یونی

فلزیاب یونی
Rate this post

فلزیاب یونی : درباره ی فلزیاب یونی ابتدا توضیح مختصری از خود یون بخوانید . یون به اتم یا مولکول‌هایی گفته می‌شود که بار الکتریکی اضافه داشته باشند و این بار می‌تواند منفی یا مثبت باشد. فلزیاب نابرابری تعداد کلالکترون‌ها با پروتون‌ها، در یک اتم یا مولکول، به آن بار خالص مثبت یا بار خالص منفی الکتریکی می‌دهد . با استفاده از روش‌های فیزیکی یا شیمیایی، از طریق یونیزاسیون می‌توان این پدیده را ایجاد کرد. از نگاه فیزیکی یونی که از یک اتم تشکیل شده یون اتمی یا تک اتمی (مونواتمیک) نامیده می‌شود ، و اگر آن یون از دو یا چند اتم تشکیل شده باشد ، آن را یک یون مولکولی یا چنداتمی (پلی‌اتمیک) می‌گویند .

یون چگونه به وجود می آید ؟

از نگاه شیمیایی، اگر یک اتم خنثی، یک یا چند الکترون خود را از دست دهد، دارای بار خالص مثبت می‌شود و به عنوان یک کاتیون شناخته می‌شود ، و برعکس؛ اگر یک اتم خنثی الکترون بیشتری به دست آورد، دارای بار خالص منفی می‌شود و به عنوان یک آنیون شناخته شده‌است و بنا بر این : کاتیون : یونی است که بار مثبت دارد. آنیون : یونی است که بار منفی دارد. به سبب ناهمگونی بار الکتریکی خود، کاتیون‌ها و آنیون‌ها یکدیگر را به آسانی جذب و تشکیل ترکیبات یونی مانند نمک را ممکن می‌سازند . دستگاه یون یاب همان فلزیاب یونی میباشد که میتوان از آن بعنوان ردیاب یونی نیز نام برد. این دستگاه میتواند در بسیاری از موارد بار ها بهتر و موفق تر از دستگاه های فلزیاب عمل نماید .

فقط کافیست در محل های لازم استفاده گردد تا از نتیجه تشخیص آن شگفت زده شوید. از فلزیاب یونی می توان در ردیابی فلزاتی مانند طلا و نقره و مس و الماس و فضای خالی استفاده نمود. معمولا این نوع دستگاه ها دارای سلکتوری هستند که اپراتور می تدوان هر فلزی را انتخاب نماید. برد و شعاع فلزیاب یونی مانند سایر ردیاب های آنتنی تابع سه فاکتور اساسی است. حجم و اندازه فلز مدفون. مدت زمان ماندگاری فلز مدفون . نوع و جنس فلز مدفون. یون یاب راداری یا فلزیاب یونی نمی تواند از قانون رادار بهره ببرد چون رادار از اصول یون برای تشخیص طلا یا انواع فلزات بهره نمی برد و یون یاب در اصل توان تشخیص و مشخص نمودن یون فلزات در عمق زیاد را ندارد. یون طلا در شرایط انرژی پراکنده در اطراف طلا شکل میگیرد و در مرکز طلا متمرکز نمیشود.

فلزیاب یونی

فلزیاب یونی تماس : 09124030041

چه عواملی در عملکرد فلزیاب یونی تاثیرگذار است ؟

یون در فلزات مغناطیسی که دچار اکسیداسیون میشود بسیار بالاتر از فلزی مانند طلا میباشد و همین امر میتواند موجب خطای یون یاب در تشخیص دیگر منابع یا فلزات بجای طلا گردد. وجود یون از مواد هم مکان طلا نیز میتواند دستگاه یون یاب را دچار خطا نماید . یون یاب یا تسلا یا مگنتومتر تصویری نمی تواند طلای جدید را تشخیص دهد در نتیجه در تشخیص طلای قدیمی نیز دچار اختلاف در تشخیص میباشد چون طلا جزو عناصر یا فلزاتی میباشد که در اثر مرور زمان مولکول درونی ان تغییر نمیکند تا پوسیده شده و یون با انرژی بسیار بالا را در مرکز خود یا سطح خود ایجاد نماید تا بتوان در نقطه زنی از یون یاب یا فلزیاب یونی بهره برد.

فلزیاب های راداری که از نوع فلزیاب انتنی یا فلزیاب تصویری یا فلزیاب لیزری هستند باید طبق اصول رادار بنابر فرکانس عمل نماید و تفکیک طلا یا انواع فلزات بنابر جدول تفکیک و تشخیص وی دی ای اسکال VDI SCALE در ادیت EDIT به انجام رسانده و فلزیاب راداری باید تنظیمات سطح و حجم ترشهولد THRESHOLD مانند رادار برای مشخص نمودن وضعیت طلا یا الیاژ فلزات را دارا باشد تا بتواند طلا یا فلزات مورد نظر را مجزا تفکیک نماید و اختلاف فلزات یا منابع مزاحم را از طلا تشخیص دهد. ردیابهای یونی میتوانند طلا و نقره را از فاصله دور تشخیص داد.

یونیزه شدن فلز به چه عواملی بستگی دارد و تاثیر عملکرد آن بر فلزیاب یونی ؟

البته بد نیست بدانید پروسه یونیزه شدن طلا و نقره تابع شرایط و فاکتورهای متغییری است مانند
طول و عرض جغرافیایی
میزان رطوبت
میزان میانگین درجه حرارت در طول سال
میزان مواد معدنی موجود در خاک
همچنین میزان و شدت یونیزه شدت طلا در نیمکره شمالی و جنوبی متفاوت است. مسیر حرکت یونها از سمت جنوب به سمت شمال است. مسافت طی شده توسط یون ها نیز 15 کیلومتر است. اپراتور باید در مسیر حرکت یونها قرار بگیرد تا فلزیاب یونی بتواند رد یون را بگیرد .

فلزیاب یونی

فلزیاب یونی تماس : 09124030041

چرا ردیاب یونی ؟ و در چه زمینه ای کاربرد دارد ؟

ردیاب های یونی از این نظر که اپراتور هیچ دخالتی در عملکرد آن ندارد میتوان یکی از گزینه های مطلوب برای کاوشگران باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که در زمان کار با فلزیاب یونی از پوشیدن لباس های چرمی خودداری نمایید. برد و مسافتی که یون ها طی میکنند تابع میزان و حجم طلا یا نقره است. هر اندازه میزان طلا یا نقره بیشتر باشد به همان اندازه شعاع و مسافتی که یون طی میکند نیز بیشتر است .

یون یاب ها در اصل دستگاهی هستند جهت تشخیص هواکش خزانه، اتاقک و … که میتواند صحت وجود هواکش را اعلام نماید. محل ذخیره سازی غنایم و گنج ها با یک راه ورود و خروج همراه میباشد که بعنوان یک راه جهت دسترسی به گنجینه میباشد. فلزات بر اثر اکسایش یون از خود آزاد میکنند و در فضای اطراف قوطه ور میشوند. اگر فلزیاب یونی را در محل خروجی هواکش ها بگیریم وجود یون موجود در فضا را تشخیص خواهد داد. با توجه به اینکه محل ذخیره سازی گنجینه ها پلمپ شده است، باور بسیاری بر این است که وجود یون با بار مثبت در فضای هواکش ها موجود نمیباشد و این راهی ۵۰ درصدی برای تشخیص محل گنجینه میباشد. که بهتر است به همراه فلزیاب مکمل استفاده گردد تا بتواند در دستیابی به گنج به شما کمک کند .

خرید از شرکت فراز

در شرکت فلزیاب فراز سعی شده است بهترین دستگاه‌های موجود در بازار‌های بین المللی برای شما انتخاب شود تا شما را برای یک انتخاب مطمئن و صحیح یاری دهد تا بتواند ضمن معرفی محصولات این شرکت ، شما را برای رسیدن به اهدافتان راهنمائی نماید.
برای یک خرید هوشمندانه میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

شماره تماس : 09016666140

بهترین فلزیاب حرفه ای در ایران

فلزیاب حرفه ای

طلایاب حرفه ای پیشرفته

پیشرفته ترین دستگاه طلایاب

شما هم میتوانید نظری در مورد این مقاله بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *