طلایاب ورامین

Rate this post

طلایاب ورامین سوالی که برای بیشتر افرادی که کاوشگری نکرده اند یا اطلاعات کافی از سیستم های فلزیاب و طلایاب ندارند این است که این دستگاه ها مثل طلایاب ورامین  و دستگاه فلزیاب چگونه کار می‌کند؟ طلایاب ورامین با ارسال یک میدان مغناطیسی از سیم‌پیچ جستجو به زمین کار می‌کنند. هر شی فلزی یا همان اهداف درون میدان الکترومغناطیسی به میدان مغناطیسی تبدیل خواهد شد و یک میدان الکترومغناطیسی متعلق به آن‌ها ایجاد خواهد کرد. فلزیاب سیم‌پیچ search ردیاب میدان retransmitted را دریافت کرده و با تولید یک پاسخ هدف کاربر را آگاه می‌کند.

طلایاب ورامین چیست ؟

ردیاب‌های فلزی Minelab قادر به تمیز کردن بین انواع هدف مختلف هستند و می توان آن‌ها را برای نادیده گرفتن اهداف ناخواسته تنظیم کرد.حالا سوالی که پیش می آید این است که این فلزیاب از کجا جنس فلز را تشخیص می‌دهد؟ فلزیاب ورامین از اختلاف فاز فرکانس سیم‌پیچ فرستنده و گیرنده به نوع فلز پی‌می‌برد.

چون فلزات مختلف مثل آهن و طلا اختلاف فازهای متفاوتی (هنگام القا) تولید می‌کنند و به این ترتیب فلزیابها می‌توانند بطور تقریبی نوع فلز مدفون‌شده را تشخیص دهد. در این دستگاه‌ها از دو سیم‌پیچ، یک سیم‌پیچ بزرگ در آنتن و یک سیم‌پیچ کوچک در داخل جعبه کنترلی استفاده می شود .

هر سیم‌پیچ به یک تولیدکننده ارتعاش که هزاران پالس در هرثانیه تولید می‌کند، وصل است. اختلاف فرکانس تولیدی در سیم پیچ بزرگ و کوچک مقدار ثابتی است که با عبور سیم پیچ بزرگ از روی فلز ، میدان القایی در فلز ایجاد می‌شود . با تداخل میدان القایی با میدان سیم پیچ بزرگ، اختلاف فرکانس بین سیم‌پیچ کوچک و بزرگ تغییر می کند ، سپس این اختلاف فرکانس توسط سیستم شنیداری به بوق ‌هایی تبدیل می‌شود و فرد متوجه می شود که زیر خاک ، فلزی وجود دارد.

نکته راجب دستگاه های طلایاب ها

نکات این روش کم‌ هزینه ‌ترین روش است ولی توانایی بالایی در شناسایی نوع و عمق فلزات ندارد. باید مراقب باشید چون برخی فروشندگان در زمان تست دستگاه طلایاب ورامین جعلی از ریموت استفاده میکنند یا در محل تست قبل از خریدار فلزی میگذارند و یا در کفش خویش فلزی را حمل میکنند. در هنگام تست دستگاه فلزیاب خواهشمندیم حداقل به احترام آینده خویش اجازه ندهید فروشنده دست به دستگاه بزند و یا در تست دستگاه و انتخاب نقطه تست کوچکترین دخالتی کند. از شما خواهشمندیم حتما حتما حتما حتما بدون کوچکترین مسامحه دیسک کوچک دستگاه طلایاب را با تفکیک مناسب طلا بدون کوچکترین کم شدن متراژ و با رعایت تمام شرایط تست کنید و اجازه دخالت را به هیچ وجه به فروشنده ندهید تا فروشندگان فرصت اندیشه وتفکر غلط را نداشته باشند.

انواع طلایاب رورامین در کشور

VLF (فرکانس بسیار پایین) حذف ردیاب فلزی بر روی اصول هدایت الکتریکی عمل می‌کند. این طلایاب ‌ها هر فلز را با یک سطح رسانا در عرض ۴۵ تا ۶۰ سانتیمتر (۱۸ تا دو فوت)از سطح زمین پیدا خواهند کرد. یک سیگنال شنیده می‌شود چون میدان الکترومغناطیسی تولید می‌شود و باعث می‌شود که از سیم‌پیچ جستجو به فضا حرکت کند. همان طور که خطوط میدان مغناطیسی به سطح فلز نفوذ می‌کنند، جریان‌های الکتریکی در حال گردش کوچک به نام جریانات گردابی در سطح فلز جاری می‌شوند. این جریانات گردابی، میدان‌های الکترومغناطیسی خود را تولید می‌کنند که در تمام جهات در فضا تابش می‌کنند. این جریان‌های که مستقیما رو به بالا به سمت سیم‌پیچ coil جستجوی receiver’s انعکاس می‌یابند، برداشته می‌شوند.

سپس یک ولتاژ کاهش‌یافته وارد سیم‌های تقویت‌کننده می‌شود که در آن شرطی شده‌است تا از طریق بلندگو، کنتور یا هدفون، حرکت کند. هر چه سطح بزرگ‌تر باشد، سیگنال بیشتر خواهد بود.

قیمت طلایاب ورامین

قیمت دستگاه طلایاب ورامین به جرم واکنش نشان نمی‌دهند بلکه به سطح واکنش نشان می‌دهند. به عبارت دیگر، یک سکه طلا مسطح یک سیگنال بزرگ‌تر از سکه‌ای طلا در لبه آن ایجاد می‌کند. بیشتر طلایاب ها و فلزیاب ها مجهز به حالت جایگزین هستند که حالت TR discriminator نامیده می‌شود. این حالت ۹۰ درصد دقیق است و قادر به تشخیص بین دو گروه از مواد غیر آهنی و آهنی (آهن)است: طلا، نقره، مس، سرب، روی و نیکل. این فلزات هدایت بهتری نسبت به کاره‌ای گروه دوم دارند.
زمانی که یک سیگنال شنیده می‌شود، هرچقدر ضعیف باشد آن را نادیده نگیرید، به سرعت بر روی منطقه حرکت کنید تا آن را مشخص کنید. یک هدف دقیق به دقت شما را از کار حفاری نجات خواهد داد.

خرید طلایاب ها از شرکت فراز

در شرکت فلزیاب فراز سعی شده است بهترین دستگاه‌های موجود در بازار‌های بین المللی برای شما انتخاب شود تا شما را برای یک انتخاب مطمئن و صحیح یاری دهد تا بتواند ضمن معرفی محصولات این شرکت ، شما را برای رسیدن به اهدافتان راهنمائی نماید.
برای یک خرید هوشمندانه میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

بهترین فلزیاب حرفه ای در ایران

فلزیاب حرفه ای

طلایاب حرفه ای پیشرفته

پیشرفته ترین دستگاه طلایاب

شما هم میتوانید نظری در مورد این مقاله بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *