سیستم نقطه زن پالسی

سیستم نقطه زن پالسی
Rate this post

سیستم نقطه زن پالسی

امروز در این مطلب میخواهیم در مورد سیستم نقطه زن پالسی مطالبی را بیان کنیم ، با ما همراه باشید.

نقطه زن پالسی یکی از قابلیت های فلزیابی میباشد که برای کشف نقطه دقیق هدف استفاده میشود . کار کردن با این نوع فلزیاب ها خیلی دشوار نیست  ولی اپراتور حتما باید دارای تجربه کافی برای کار با این نوع دستگاه  داشته باشد.اساس این نوع سیستم ها بر اساس بوق میباشد و بانزدیک شدن به هدف بوق میزند.

از مزیت های این نوع فلزیاب ها  ، سیستم نقطه زن پالسی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
• دارای لوپ بزرگ برای جستجوی مساحت بیشتر
• هرچه قدر لوپ فلزیاب  بزرگ تر شود عمق نفوذ نیز بیشتر میشود.
• دارای قدرت نویز پذیری کمتری از محیط هستند مانند:منابع فرکانس بالا موبایل، فرستنده های مخابراتی(دکل)و…..

•کاربری آسان تر نسبت به سنسورها و ردیابها

نقطه زن پالسی

بهترین نقطه زن پالسی|فلزیاب فراز09124030041

فلزیاب های پالسی دارای لوپ و سیستم اصلی هستند که برای جستجو از انها استفاده می شود.

اکثرا بر این باورند که بعد از خرید یک سیستم پالسی باید مستقیم به زمین هدف بروند و نتیجه بگیرند، این روند اشتباست. در واقع کار کردن با انواع فلزیاب در ابتدا شما باید تمامی امکانات سیستم را کاملا بشناسید و ببینید چگونه باید با آن سیستم عمل کنید.

مزایا و معایب سیستم های نقطه

مزیت مهم فلزیاب های پالسی شناسایی در عمق بیشتر میباشد ، این نوع نقطه زن ها نسبت به نقطه زن هایی با تکنولوژی vlf  توان شناسایی اهداف در عمق بالاتری را دارند.

نقطه زنی با فلزیاب پالسی PI یا هر نوع فلزیاب مغناطیسی وابسته به روش حرکتی MOTTION میباشد و در روش غیر حرکتی یا نقطه زنی DC با فلزیاب پالسی PI یا فلزیاب وی ال اف VLF به دلیل ارام یا کمتر بودن حرکت سرجستجوگر یا عامل ارسال کننده دریک محدوده کوچک وجود انحراف یا خطا کاهش می یابد اما حساسیت بالا برای عمق زیاد در فلزیاب پالسی PI موجب خطا در عملکرد بخصوص در روش حرکتی MOTION میگردد
همه فلزیاب های نقطه زن و سیستم های پالسی مجهز به یک تنظیم بالانس زمین (balance ground) هستند. معمولا این گزینه با اسامی تریشلدد، گراند، بالانس، Tune و … مشخص می شوند.

نقطه زن پالسی قوی

نقطه زن ارزان |فلزیاب فراز09124030041

امروزه فلزیاب های PI پالسی یکی از پرکار برد ترین فلزیاب های مورد استفاده در میان کاوش گران است. در تکنولوژی این فلزیاب ها به دو کویل مجزا نیاز نبوده در این دستگاه ها یک کویل با سایز های مختلف به عنوان فرستنده و گیرنده استفاده می شود. در این تکنولوژی از طریق یک سیم پیچ شارژ پالس های جریان را نشان می دهند. هر پالس دارای یک میدان مغناطیسی مختلط است وقتی پاس خاموش می شود این میدان های مغناطیسی نیز از بین خواهد رفت و این امر موجب به وجود آمدن یک دامنه شیب دار در کویل می شود و این امر موجب به وجود آمدن جریانی از کویل می شود که (back emf) نام دارد. زمانی که اجسام فلزی در اطراف میدان مغناطیسی سیم پیچ هستند پالس یک میدان مغناطیسی مخالف در آنها ایجاد می کند. سپس موج به وجودآمده را به وسیله پیش تقویت کننده تقویت کرده و به قسمت صوتی دستگاه منتقل می شود.
از نکات مهمی که در سیستم نقطه زن پالسی بسیار چشم گیر است حساس نبودن آنها به کانی های موجود در زمین است. از آنجایی که خاک ایران دارای آلودگی های بسیاری است این دستگاه حساسیتی در برار این آلودگی ها نشان نمی دهد. همچنین از دیگر مزایای سیستم نقطه زن پالسی می توان به عمق بالاتر آنها نسبت به دستگاه های وی ال اف اشاره کرد. لازم به ذکر است که فلزیاب های پالسی می توانند 3 تا 3مترو نیم عمق زنی داشته باشند که در مقایسه با دستگاه های VLF بسیار بیشتر است. البته در کاتالوگ های دستگاه های پالسی میزان عمق زنی تا 8 متر نیز نوشته شده که می توان گفت این موضوع تنها برای فروش بیشتر و بهتر محصولات توسط افراد سود جو به وجود آمده و تنها روشی برای سوء استفاده از افراد به شمار می آید.

روش کار نقطه زن پالسی

این دستگاه ها حساسیت پایین تری نسبت به فلزات با ارزش مثل طلا را دارند مگر اینکه طلا سالیان زیادی در زیر خاک مدفون شده باشد و یون زیادی از خود ازاد کرده باشد.

بهترین نقطه زن|فلزیاب فراز09124030041

در فلزیاب پالسی در روش نقطه زنی NON MOTION که سرجستجوگر ثابت قرار داده شده و تنظیمات با حساسیت بالا برای عمق زیاد تعیین گردد در روش حرکتی با همین تنظیم خطا شکل میگیرد یا با همان نوع تنظیم در روش نقطه زنی DC که حساسیت سیستم فلزیاب پالسی یا هر نوع فلزیاب مغناطیسی برای کاوش طلا یا انواع فلزات در عمق زیاد افزایش داده شود در روش غیر حرکتی یا شعاع زنی AC بهره برده شود سیستم فلزیاب METAL DETECTOR در تشخیص در طول مسیر دچار بی تعادلی یا واکنش به هر نوع منبعی میگردد که در سیستم حساسیت ایجاد مینماید.

در شرکت فلزیاب فراز سعی شده است بهترین دستگاه‌های موجود در بازار‌های بین المللی برای شما انتخاب شود تا شما را برای یک انتخاب مطمئن و صحیح یاری دهد تا بتواند ضمن معرفی محصولات این شرکت ، شما را برای رسیدن به اهدافتان راهنمائی نماید.
برای یک خرید هوشمندانه میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.فلزیاب فراز 09124030041

بهترین فلزیاب حرفه ای در ایران

فلزیاب حرفه ای

طلایاب حرفه ای پیشرفته

پیشرفته ترین دستگاه طلایاب

شما هم میتوانید نظری در مورد این مقاله بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *