دستگاه ماهواره ای گنج یاب

Rate this post

دستگاه ماهواره ای گنج یاب
امروزه شاهد این هستیم که در بسیاری از وبسایت های فارسی زبان و حتی بعضی از وبسایت های خارجی بحث فلزیاب ماهواره ای و یا استفاده از ماهواره در پیدا کردن گنج و دستگاه ماهواره ای گنج یاب مطرح میشود که در این مقاله قصد داریم توصیحات بیشتری راجع به این موضوع به مخاطبان عزیز بدهیم. ماهواره اصطلاحی وسیع و کلی است که میتواند در برگیرنده طیف وسیعی از ماهواره های مخابراتی و تحقیقاتی و غیره گردد.

از ماهواره های مختلف میتوان در موارد مختلفی استفاده نمود ، از هواشناسی و بررسی تغییرات جوی گرفته تا جزئی ترین موارد زندگی. پیشرفته ترین ماهواره با کاربرد زمین شناسی در اختیار سازمان فضایی امریکا ( NASA ) و اداره زمین شناسی امریکا میباشد. این ماهواره ها به دلیل آنکه بصورت نظامی برای ردیابی منابع و تحرکات در زیر زمین بهره برده میشود انتقال اطلاعات این سیستم های ماهواره ای به بخش خصوصی و حتی بسیاری از کشورهای دنیا ممنوع است. دانشمندان از مدت ها پیش در این فکر بودند که با استفاده از امواج مایکروویو ساطع شده از ماهواره می توان زیر سطح زمین بسیار خشک را مشاهده نمود و بررسی ها و ازمایشاتی نیز انجام شده و موفقیت هایی را نیز در پی داشته است و هرساله ملیون ها دلار صرف چنین تحقیقاتی میشود و در اختیار هیچکس و یا هیچ سازمانی قرار نمیگیرد.

از ماهواره میتوان در بررسی های کلی تر سایت های باستانی مانند پیدا کردن شهرهای زیر زمینی و یا تشخیص ناهنجاری های سطحی و یا رویت اشکالی که فقط از بالا میتوان دید و در موارد پیشرفته تر از آن برای کشف معادن بزرگ فلزات مورد استفاده قرار میگیرد. اما هیچگونه فلزیاب ماهواره ای اختصاصی یا دستگاه ماهواره ای گنج یاب که افراد عادی بتوانند برای کاوش منابع زیر زمین مستقیما از آن استفاده کنند وجود ندارد.

دستگاه ماهواره ای گنج یاب اطلاعات مربوط به ماهواره های زمین شناسی که منابع را تا حد محدودی در سطح و عمق زمین تشخیص میدهد و بر روی بعضی سایت های اینترنتی برای بررسی سطحی یا مشخص شدن محل عملیات قابل استفاده میباشد و بعضی از شرکت ها مانند ماینلب استرالیا نیز بصورت یک نرم افزار در سیستم دستگاه ماهواره ای گنج یاب خود قرار داده که بعد از انجام عملیات لوح فشرده مورد نظر را از سیستم خارج و به داخل یک سیستم کامپیوتری متصل به اینترنت قرار داده و به مرکز در امریکا متصل شده و اطلاعات نقاطی را بر روی سطح زمین مورد بررسی قرار داده در کامپیوتر اپراتور نمایش میدهد ولی این هم به این معنا نمی باشد که اپراتور بتواند از طریق ماهواره یک هدف معمولی یا شخصی یا گنج را کاوش نمود بلکه مانند یک سیستم GPS موقعیت یاب میباشد که با نرم افزار طراحی شده با سیستم هماهنگ میگردد.

دستگاه های فلزیاب دارای تنوع گسترده ای بوده و این دستگاه ها از نظر قدرت نفوذ، قدرت تشخیص و قدرت تفکیک با یکدیگر متفاوت می باشند. دستگاه های فلزیاب ممکن است در هنگام تشخیص دچار خطا شوند. هر چقدر که قدرت دستگاه بیشتر باشد این خطا به مراتب کمتر خواهد بود، به همین سبب به افراد توصیه می شود که در هنگام خرید دستگاه هایی را خریداری نمایند که قدرت تفکیک و تشخیص بالایی داشته و امواج آن ها از سنگ ها و صخره عبور کرده و کمتر دچار خطا شوند. مثلا برخی از دستگاه های فلزیاب هنگامی که به سنگ و صخره و یا ساروج برخورد پیدا می کنند، دچار خطا شده و در نتیجه اطمینان افراد به تشخیص درست دستگاه کاهش می یابد.

یا مثلا برخی از دستگاه ها در هنگام برخورد با عناصر و اشیایی چون سیلیس، کربن، آهک و آجر آن ها را فلز شناسایی کرده و افراد را دچار گمراهی می کنند. برخی از دستگاه های فلزیاب در مناطق مرطوب و شوره زارها دچار خطا شده و باعث گمراهی افراد می شوند، از این رو خرید دستگاه های پالسی که دچار این اختلال نمی شوند و برای تمامی مناطق طراحی شده اند، توصیه می شود. در برخی از مواقع بالانس دستگاه فلزیاب دچار به هم ریختگی شده که این به هم ریختگی باید توسط فردی فنی و یا فروشنده برطرف شود، به همین سبب توصیه می شود از فروشگاه های معتبر که این خدمات را ارائه می دهند دستگاه را خریداری نمایید. پس همانظور که بارها و بارها اشاره کردیم دستگاه ماهواره ای گنج یاب در عمل وجود خارجی ندارد و در واقع کلک تبلیغاتی و راه جدید برای کلاهبرداری می باشد .

در کل جهان هیچ دستگاهی وجود ندارد که بتواند از طریق ماهواره فلز زیر زمین را مشخص کند حتی پیشرفته ترین ماهواره ها که توسط NASA ساخته و به فضا ارسال شده اند قادر به انجام این کار نیستند و حتی قادر نیستند 20 سانتی متر در خاک نفوذ کنند پس مواظب کلاهبرداران باشید. پس در کل هیچ دستگاهی با نام دستگاه ماهواره ای گنج یاب وجود ندارد که بتواند از طریق ماهواره زیر زمین را مشاهده کند و طلا های مدفون را نشان دهد. حتی اگر روزی کشوری بتواند به همچین تکنولوژی نیز دست پیدا کند مطمئن باشید آن را در اختیار عموم قرار نمیدهد.

در شرکت فلزیاب فراز سعی شده است بهترین دستگاه‌های موجود در بازار‌های بین المللی برای شما انتخاب شود تا شما را برای یک انتخاب مطمئن و صحیح یاری دهد تا بتواند ضمن معرفی محصولات این شرکت ، شما را برای رسیدن به اهدافتان راهنمائی نماید.
برای یک خرید هوشمندانه میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید

بهترین فلزیاب حرفه ای در ایران

فلزیاب حرفه ای

طلایاب حرفه ای پیشرفته

پیشرفته ترین دستگاه طلایاب

شما هم میتوانید نظری در مورد این مقاله بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *