تست فلزیاب

Rate this post

تست فلزیاب
همانطور که در عنوان این مقاله نیز دیدید، امروز با موضوع تست فلزیاب در خدمت شما خواهیم بود.
بار ها در ارتباط با خود فلزیاب صحبت کرده ایم و درباره ی این سیستم ها توضیح داده ایم .
از آنجا که اکثر فلزات پنهان شده در اعماق زمین ارزش چندانی ندارند نیاز است برای دستیابی و شناسایی فلزات پر‌ارزش و گرانبها یک وسیله کمکی به اسم دستگاه فلزیاب نیاز داشته باشیم.
یک دستگاه فلزیاب مدرن قابلیت تفکیک بالایی داشته و فلزات با‌ ارزش را از فلزات بی ‌ارزش برای‌ تان جدا و قابل تشخیص می‌کنند.
همانطور که میدانید نحوه ی کارکرد دستگاه فلزیاب به طوری است که دیسک های سیستم یک میدان مغناطیسی در اطراف خود ایجاد میکنند.

تست فلزیاب در ایران

هنگامی که شی فلزی داخل این میدان مغناطیسی قرار بگیرد شدت میدان مغناطیسی تغییر کرده و دستگاه با توجه به سیستمی که از قبل طراحی شده آژیر خطر یا اخطار میدهد.
از این طریق شخص اپراتور متوجه حضور شی در زیر زمین میشود.
بنابر این یک دستگاه فلزیاب به کمک یک مدار سیم پیچی شده که در نزدیکی سطح زمین قرار می‌گیرد کار می‌کند.
این مدار با تشکیل یک میدان مغناطیسی در عمق خاک نفوذ می‌کند و به محض رسیدن به یکی از فلزات قابل تشخیص و یا عبور از آن، جریان فرکانسی ضعیفی را در فلز ایجاد می‌کند و با باز فرستادن جریان به مدار سیم پیچی شده سیگنالی را بر اساس نوع فلز شناخته شده ایجاد می‌نماید.
برای مثال نیز میتوان دستگاه های فلزیاب تصویری سیستم های ردیاب و شعاع زن و فلزیاب های نقطه زن را عنوان کرد.
که میتوانید توضیح کوتاهی از این سیستم ها را در زیر بخوانید:
دستگاه فلزیاب تصویری به فلزیابی گفته می شود که علاوه بر شناسایی فلز، قابلیت اسکن و ارایه تصویر از فلز مورد نظر را دارد. البته هیچ دستگاهی قادر به اسکن به صورت زنده و نشان دادن عکس واقعی فلز نیست. و فقط شکل حدودی و احتمالی فلز را نشان می دهد. که به طور کلی می توان ۶۰ % به تصویر اعتماد کرد.
دستگاه ردیاب و شعاع زن در کل یک معنی و کارایی را دارند. وظیفه ی دستگاه ردیاب یا شعاع زن مشخص کردن محدوده احتمالی وجود فلز می باشد. که دارای خطای بسیار بالایی نسبت به دستگاه های دیگر می باشند. ردیاب به مدل های مختلفی تقسیم بندی می شوند که حداقل خطای این دستگاه ها ۴۰% است.

دستگاه فلزیاب نقطه زن چه کاربردی دارد

دستگاه نقطه زن نیز به فلز یاب یا طلایابی گفته می شود که می تواند نقطه دقیق هدف را با تلرانس بسیار پایین تر مشخص کند. که بعضی از دستگاه نقطه زن های پیشرفته قادر به اسکن فلز مورد نظر و مشخص کردن عمق فلز هستند.
اما قبل از اقدام به خرید برای بسیاری از خریداران فلزیاب این سوال پیش می آید که چه دستگاهی مناسب خرید است و آن ها را به هدف خواهد رساند.
اما به طور کلی معیارهای مختلفی برای یک فلزیاب خوب در نظر گرفته می شود که یکی از مهم ترین آنها فلزیاب پالسی فرکانس پایین بودن آنهاست.
دستگاه های پالسی فرکانس پایین برخلاف سایر سیستم ها دارای عمق نفوذ بیشتری در زمین هستند یعنی در هر خاک و زمینی به راحتی نفوذ میکنند از آن طرف هرچقد فرکانس دستگاه بالاتر باشد این قضیه برعکس می شود.
طلایاب ها و گنج یاب های پالسی فرکانس بالا فقط در هوا عملکرد خوبی دارند و در زمین عملکرد آنها فوق العاده ضعیف می شود.

نکات مهم در استفاده از فلزیاب

اینگونه دستگاه ها در عبور از یک لایه نازک سنگی هم دچار مشکل می شوند. پس باید به این موضوع کامل واقف باشید که تست در هوا همیشه نمی تواند مفید باشد. حتی بهترین فلزیاب نیز به سختی میتواند در این زمینه درست عمل کند.
البته که در ادامه ی بحث در رابطه با تست در هوا خواهید خواند.

از آنجا که برای یافتن فلز، شما در مناطق طبیعی به دنبال آن خواهید گشت و از آنجایی که گنجینه های قدیمی اجداد ما در زیر سنگ های قوی مدفون شده اند و برای دستیابی به آنها دستگاه مورد نظر باید توانایی این را داشته باشد که بتواند از دل سنگ ها گنجینه هارا تشخیص دهد ، قبل از خرید دستگاه بهتر است حتما در ارتباط با تست فلزیاب با فروشنده به توافق برسید و دستگاه را تست کنید .
و البته بد نیست بدانید بهترین نوع تست دستگاه فلزیاب ، طلایاب و گنج یاب تست در مناطق کوهستانی می باشد.
پس نکته ی مهم در خرید فلزیاب این است که نقطه تست باید در مناطق کوهستانی و به انتخاب خود خریدار باشد و نه فروشنده محصول .
تست فلزیاب در روش حرکتی با سر جستجوگر، کوئل، لوپ و سنسور مغناطیسی با فاصله از فلز مهم است.
اگر سر جست‌وجو گر، کوئل، لوپ و سنسور مغناطیسی را در یک صخره بزرگ یا زمین طبیعی کوهستانی و هر نوع شرایط لایه های زمین قرار داده و فلز را از زیر یا مقابل سر جست‌وجو گر، کوئل، لوپ و سنسور مغناطیسی عبور داده شود با شرایط زمین یکدست و بدون آلودگی یا لایه‌های متفاوت یکسان است.
دلیل آن این است که اگر سر جستجو گر ثابت باشد در شرایط بالانس دستی یا خودکار و تغییرات فلز از میدان مغناطیس ذرات مزاحم پدید نمی‌آید و جریان مغناطیسی سر جست‌وجو گر حالت ثابت داشته و با این وضعیت قدرت دقت و عمق فلزیاب بدست نمی‌آید و این روش کار اصلی آن فلزیاب نمی‌باشد.

چگونه فلزیاب مناسبی را بخریم؟

۱- مطمئن شوید که فروشندگان جا و مکان ثابتی دارند و تست های لازمه را انجام می دهند.
جای بسی تعجب است که برخی از افراد بدون داشتن اطلاعات از مکان فروشندها وجه واریز می کنند و به امید ارسال دستگاه می نشینند!!
اما در صورتی که جا و مکان فروشنده مشخص باشد و محل شرکت هم مشخص باشد با استفاده از شماره ثبت، می توان اصالت شرکت را استعلام نمود و با خیالی راحت خرید کرد. که البته در این زمینه ۹۰ درصد شرکت ها ثبت شده نیستند!!
پس قبل از خرید حتما در مورد مکان فروشنده تحقیق کنید و موارد زیر را کنترل کنید : اجاره یا بنام بودن مکان شرکت – مدت زمان فعالیت شرکت و افتخارات آن – پرس و جو از همسایه های مکان فروشنده و ..
۲- دستگاه مورد نظر را در ساروج و زیر خاک تست کنید.
۳- دستگاه را در میان خاک ، ذرات ، آهک ، استخوان ، زغال ، مواد معدنی ، سنگهای معدنی ، خاک مرطوب و بتن تست کنید و سپس اقدام به خرید کنید.
( اگر فروشنده از تست در این شرایط اجتناب کرد خرید نکنید)
۴- بدون تست خرید نکنید:
تذکر: آماده سازی زمین تست به عهده فروشنده می باشد لذا از پرداخت هرگونه هزینه اضافی بخاطر آماده سازی زمین تست خودداری کنید.
٥- گول ظاهر فروشنده و قسم هایی که دم به دقیقه می خورد را نخورید! متاسفانه به علت بی سروسامان بودن شرکت های فروشنده ، تقریبا ۹۰درصد این فروشنده ها کلاه بردار بوده و افراد زیادی که اکثرا از روی ناچاری تصمیم به خرید گرفته اند در دام این افراد شیاد و حیله گر می افتند!!
۶- مهم: از خرید دستگاه هایی که اسم و رسم خاصی ندارند و کاتالوگ یا بروشور آنها در هیچ جا قابل دسترس نیست جدا خودداری کنید!! با توجه به گزارشات فراوان خریداران ، فروشنده هایی وجود دارند که یک دستگاه را به قیمت های مختلف می فروشند. پس قبل از خرید حتما در مورد دستگاه تحقیق کنید!!
۷- حتما از گارانتی و خدمات پس از فروش محصول اطمینان حاصل کنید چه خارجی و چه داخلي!!
۸- متراژهای بالای هفت متر را برای فلزات جدید باور نکنید . بهترین و بیشترین عمق زنی دستگاه های فلزیاب که قادر به تشخیص فلز هستند پایین هفت متر است.
۹- پس به نوشته های کاتالوگ دستگاه اعتماد نکنید. که فقط در حد حرف هستند در حالیکه ملاک اصلی عمق زنی ، در عمل و در سخت ترین شرایط طبیعی است.
و مواظب فروشندگان و یا به عبارتی کلاه برداران باشید. که در داخل دستگاه ریموت گذاشته و تست می کنند. و حتما و حتما بعد از اطمینان از صحت عملکرد دستگاه همان دستگاهی که تست شده را از فروشنده تحویل بگیرید. و مواظب عوض کردن دستگاه با دستگاه جعلی باشید .
۱۰- اگر فروشنده ای در خصوص دستگاه های نقطه زن ادعا کرد که این دستگاه فقط به فلزات قدیمی حساسیت دارد بدانید که کلاه برداری است و به هیچ عنوان صحت ندارد و صرفا برای فروش دستگاه هایی است که قادر به پیدا کردن فلزات نیستند و یا اصلا ربطی به فلز یابی ندارند.

انواع تست فلزیاب در شرایط های مختلف

۱- تست فلزیاب در هوا
شرکت هایی که قادر به تست زیر خاک نیستند و یا با جا مکان مشخصی برای تست ندارند و یا به دلیل مسائل امنیتی نمی خواهند بیرون از شرکت تست کنند این روش تست یا به عبارتی تست در هوا را انتخاب می کنند. این روش تست به هیچ عنوان قابل قبول نمی باشد، چون جسم سخت یا سنگی در زیر لوپ قرار ندارد که مشخص شود که دستگاه قادر به نفوذ از سنگ و جسم سخت است یا نه.
پس به هیچ عنوان تست در هوا را قبول نکنید.
۲- تست فلزیاب آکواریومی
در این تست آکواریومی به قطر ۵۰ سانت از خاک نرم پر شده است که در داخل شرکت و به دست مشتری تست می گردد. اما به دلیل نبود جسم سخت دستگاه به راحتی در خاک نفوذ میکند و این تست نیز قابل قبول نیست.
۳- تست فلزیاب در زیر خاک و سنگ
در این روش فروشنده از قبل فلزی زیر خاک دفن می کند و سپس خریدار را به محل تست برده و تست انجام می شود و در واقع فروشنده ادعا می کند که مثلا فلزی در ۳ متری است و اگر خریدار بخواهد این حرف اثبات شود باید ۳ متر کنده شود و باز به هیچ عنوان تست قابل قبول نمی باشد، شاید فروشنده هم فلز زیر خاک گذاشته و هم در خاک محل تست ذرات فلزات مختلف ریخته است که قابل تشخیص با چشم نمی باشد و در واقع دستگاه کاری به فلز در ۳ متری ندارد و قدرتی ندارد در ۳متر فلز را مشخص کند و فقط ذرات فلزات را شناسایی می کند.
پس این تست نیز مورد قبول نمی باشد.
۴- تست فلزیاب در زیر ۱۰ لایه مختلف خاک و سنگ و…
این روش تست بهترین و بی نقص ترین روش تست می باشد و می توان یک تست را چندین بار انجام داد و لوپ و فلز را جا به جا کرد و از کارایی دستگاه اطمینان حاصل کرد.

خرید از طریق شرکت فراز

در شرکت فلزیاب فراز سعی شده است بهترین دستگاه‌های موجود در بازار‌های بین المللی برای شما انتخاب شود تا شما را برای یک انتخاب مطمئن و صحیح یاری دهد تا بتواند ضمن معرفی محصولات این شرکت ، شما را برای رسیدن به اهدافتان راهنمائی نماید. برای یک خرید هوشمندانه میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید .

شماره های تماس :09016666140

بهترین فلزیاب حرفه ای در ایران

فلزیاب حرفه ای

طلایاب حرفه ای پیشرفته

پیشرفته ترین دستگاه طلایاب

شما هم میتوانید نظری در مورد این مقاله بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *